esmaspäev, 26. märts 2012

Are judokad osalesid Eesti B-klassi Meistrivõistlustel

Laupäeval 24.03.2012.a. toimusid Keilas Eesti B-klassi Meistrivõistlused judos, kus osales ühtekokku 165 judokat üle Eesti. Eesti B-klassi Meistrivõistlustel osalesid judokad, kes on sündinud aastatel 1998.a.-2000.a. ja seega pidid Are judokad endast mõned aastad vanemate noorsportlastega maadlema. Just vanusevahe tõttu seadsime Are judokatele peamiseks eesmärgiks väärtuslike kogumuste saamise antud võistlustelt. Kuni 38 kg noormeeste seas astus võistlustulle Silver Teearu( Are Põhikool), kes kaotas küll kaks otsustavat ja tasavägist kohtumist, kuid teenis kokkuvõttes igati tubli üheksanda koha. Kuni 42 kg kaaluvate noormeeste seas piirdus ühe matśiga esimeses ringis kaotanud Reimo Ruul(Pärnu Jaagupi Põhikool) ja kokkuvõttes 15.koht. Kuni 46 kg kaaluvate noormeeste seas näitas head maadlust Ott-Joosep Lusik(Are Põhikool). Loosi tahtel veerandfinaali jõudnud Ott-Joosep alustas oma matśi võimsalt, sooritas rida heiteid ja juhtis kindlalt veerandfinaali kohtumist, kuid vähese kogemuse tõttu ei suutnud eduseisu hoida ja tuli vastu võtta väga valus, kuid õpetlik kaotus. Ott-Joosep kaotas ka otsustava kohtumise lohtusringis, kuid väärt õppetunnid annavad lootust, et juba järgmisel aastal maadleb Ott-Joosep Lusik Eesti B-klassi Meistrivõistlustel kindlasti medali peale. Seekord pidi veel leppima tugeva seitsmenda kohaga. Mais toimuvad Võrus Eesti Meistrivõistlused C-klassile , kus hetkeseisuga osalevad Are judokatest Joonas Lauri (-27 kg), Renno Räim (-34kg), Reimo Ruul (-38kg) ja Silver Teearu (-42kg). Täname Are Vallavalitsust, kelle abil tublimad Are Valla noorsportlased saavad osaleda Eesti Meistrivõistlustel ilma osavõtutasuta.