teisipäev, 4. august 2015

VÄLJASÕIT SAAREMAALE

31. juulil käisid vallaametnikud Saaremaal. Kui tavaliselt võetakse suund Kuressaare lossile, Kaali järvele ja Angla Tuulikutele, siis meie väljasõit oli eriline - tutvusime erinevate omavalitsustega.
Väljasõit oli väga vara hommikul, et esimese praamiga üle Suure väina jõuda. Esimesena oodati meid Pöide vallas, kus meid võttis vastu vallavanem Andres Hanso. Pärast hommikukohvi ja maitsvaid suupisteid tutvustati meile suurt maja, kus sarnaselt meile on ühe katuse palju asutusi. Suur saal koos lavaga, noortekeskus, vallavalitsuse ruumid jne. Külastasime lähedalolevat lasteaeda, kus tehti ettevalmistusi uueks töönädalaks. Käisime edukas ettevõttes Alunaut OÜ,  mis toodab kõrgekvaliteedilisi alumiiniumist paate. Järgmine sihtpunkt oli Pöide käsitööõlle pruulikoda. Peremees Koidu ja perenaine Kristel meenutasid seltskonda filmist "Siin me oleme" - rõõmus rõõsa paljulapseline pere, kes tahab maal midagi ära teha. Meile pakuti degusteerimiseks kolme erinevat märjukest - rukkiõlu, heledamat kergemat Suveõlut ja tumedamat sorti nimega Kaamos. Soovijad said Kaamost ka kaasa osta.
Et õlus tühjalt kõhus loksuma ei jääks, astusime läbi Kuressaare külje all olevast Nasva klubist. Saime näha üdini kaasaegset klubihoonet. Ilusad avarad saalid, kohvik ja rõõmsameelne perenaine Pille Mägi, kes tutvustas meile maja ja pakkus maitsvat kalasuppi.    
Lõuna paiku sõitsime Sõrve sääre tippu, uurisime sealseid muuseumieksponaate ja jalutasime rannas. Seejärel peatusime Torgu vallas. See on Sõrve sääre tipus asuv tilluke (342 inimest) vald, kus meid võttis vastu MTÜ Torgu Kogukonnamaja tegevjuht Annika Ellervee. Endine koolimaja oli suur ja puhas. Kahju, et lapsi ei jätku, kes selles majas õppida võiks. Kuulasime elust-olust vallas ja jalutasime ringi. Tore on, et ka nii tillukeses vallas ei lase inimesed päid norgu ja püüavad olemasolevate vahenditega kõige paremini hakkama saada.
Lõunasöök ootas meid Lümanda söögimajas. Tellitud olid ahjuleib, tuhlipuder ja nott. Väga maitsvad ja nii mõnelgi kippus kõht pärast sööki üle püksivärvli. 
Leedri külas ootas meid endine Lümanda vallavanem, praegune ettevõtja, Lääne-Saare vallavolikogu liige, Leedri küla üks eestvedajatest Jaanika Tiitson. Meile räägiti külaseltsi tekkimisest, ühistest ettevõtmistest, ka valdade ühinemisest, läbirääkimistest, tulemustest jms. Jalutasime külas ringi ja sisse astusime Orbu tallu siirupiemandate õue . Saime põhjaliku ülevaate siirupi tootmisest ja oli võimalus degusteerida erinevate lisanditega  kadakasiirupit. Enamus ostis seda ka kaasa.
Terve päeva sõitis meiega kaasa Ülo Kannisto, kes rääkis meile terve päeva anekdoote, kiitis oma korraldatavat üritust Vaba Rahva Laul ja kui miskit huvitavat meenus rääkis ka Saaremaast.
Kodutee läks meeldiva seltskonnaga kiirelt ja hilisõhtuks jõudsid tõenäoliselt enamus oma koju voodisse. Aitäh Vilja, huvitava ja hariva väljasõidu korraldamise eest! 
Pilte väljasõidust näed siit (Parool Saaremaale15)

8. augustil valiti Maalehe andmetel aasta külaks Leedri küla. Loe lähemalt artiklit Maalehest

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar